Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Инцидент во Арачиново: Откако се случила сообраќајка пред угостителски објект и се договориле да потпишат европски извештај следувала драма

На 21.09.2020 во 16.40 часот на влез во с.Арачиново, скопско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „цитроен берлинго“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Р. од с.Арачиново и патничко возило „шкода фабија“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.В.(30).

Според пријавеното, откако се договориле за пополнување на европски извештај, од угостителски објект, пред којшто се случила незгодата, излегле повеќе лица и физички ги нападнале Ф.В. и И.Т.(24), кој бил со него. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа дека политичките фактори треба да го разберат значењето и да се здружат силите за целосно да се изоди европскиот пат.... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Герасимовски: Џабе ВМРО-ДПМНЕ се крие зад маските на независни кандидати, центарци препознаваат

В+

Ковачевски: Новата Влада не само што има легитимитет, туку има проширено и стабилно мнозинство во Собранието

В+

Мартин Попов: Дали додека крати средства за животна средина Арсовска обезбедила пари за фирмата на Перо Камиказа?

Vesti +

Повторно многу жешко време, температури и до 40 степени – Метеоцентар со детална прогноза

В+

СДСМ ги утврди кандидатите за градоначалници

В+

Претседателот на собранието Џафери на работна вечера со Фон Дер Лајен

Vesti +