На 21.09.2020 во 16.40 часот на влез во с.Арачиново, скопско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „цитроен берлинго“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Р. од с.Арачиново и патничко возило „шкода фабија“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.В.(30).

Според пријавеното, откако се договориле за пополнување на европски извештај, од угостителски објект, пред којшто се случила незгодата, излегле повеќе лица и физички ги нападнале Ф.В. и И.Т.(24), кој бил со него. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.