И денеска топло време: Кога да очекуваме освежување?
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

И денеска топло време: Кога да очекуваме освежување?

Топлото време продолжува и следните два дена кога ќе биде сончево и многу топло со температури до 40-тиот степен.

Веќе во четврток во попладневните часови ќе има услови за појава на изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Во петок и во деновите од викендот ќе има намалување на температурите и локален дожд со ретки грмежи, најавува УХМР.

Можеби ќе ве интересира...

По РПЦ, реагираат и српските медиуми: Скандалозна е одлуката на Вселенската патријаршија за црквата во Македонија

В+

Спасовски-Јохансон од Берлин: ФРОНТЕКС го потпишуваме на македонски јазик, МВР останува посветено на борбата против нелегална миграција, корупција, организиран криминал…

Vesti +

СДСМ до Арсовска: Дали поради диловите на Мицкоски за автобуси е прекинат проектот БРТ?

В+

Приведени криумчари, пронајдени 16 лица мигранти од Индија

Vesti +

Шахпаска: Недела неработен ден е реалност, од први јануари 92 проценти од работниците ќе одмораат во недела

В+

251 санкционирани возачи во Скопје, 136 за брзо возење

Vesti +