Голема полициска акција во Скопје, запленета голема количина дрога, разбиена криминална група….
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Голема полициска акција во Скопје, запленета голема количина дрога, разбиена криминална група….

Според информациите на порталот Центар.мк вечерва голема полициска акција е во тек во Скопје, на улицата Скупи.

Според неоицијалните иноформации, уапсени се повеќе членови на организирана криминална група, а запленета е голема количина марихуана, дознава Centar.mk.

Од МВР за Вестиплус потврдуваат дека имало во тек полициска акција, а детали најавуваат по завршувањето утре.

Можеби ќе ве интересира...

Министерката Шахпаска: Инвестираме во целосно нова градинка која ќе згрижи 57 деца во Општина Сопиште, секое дете е важно

Vesti +

Спасовски до Заев: ЗАЕДНО со Зоран Заев стигнавме до слободата – Ви благодарам

В+

Маричиќ: Треба да почнеме да разговараме знаејќи го фактот дека преговарачката рамка не може да се промени

Vesti +

Три случаи на агресивно однесување кон полицајци во едно деноноќие

Vesti +

291 санкции за брзо возење

Vesti +

Тренчевска: Предновогодишно расположение со корисниците на услуги од Министерството за труд и социјална политика

Vesti +