Vestiplus.mk
+КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Гевгелија во солзи: Од коронавирус почина пејачот Васил Ангов

Во Гевгелија по компликации од коронавирус, почина познатиот музичар, пејач Васил Ангов. Тој е трета жртва од Ковид-19 во Гевгелија.

Васил Ангов во 1995 година настапи на фестивалот „Макфест“ каде ја отпеа легендарната „Премногу ти верував“, по која и стана препознатлив Ангов зад себе остави неколку песни „Оди адио“, „Магични зборови“, „Твојот дневник“.

Ангов настапи на Скопскиот фестивал, а препознатлив беше и со неговите настапи во Гевгелија и беше омилен кај публиката заедно со неговиот син Димитар.

Неговиот син Андон, доцна синоќа на фејсбук ја објави веста за смртта на познатиот музичар.

https://www.facebook.com/andon.angov.3/posts/381205063230683

 

Можеби ќе ве интересира...

Божиновска: Лошо менаџирање на Арсовска со Лајка, вработените со месеци немаат земено плата

В+

Две нови жаришта кај Делчево, се проширува и пожарот кај Пехчево

В+

Приведен крадец, осуден на казна затвор од 10 години и пет месеци

Vesti +

Пендаровски на одбележување на 18-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата

В+

Зеленски за руските барања: Првин ќе треба да нѐ уништат сите, дури потоа ќе се исполнат нивните ултиматуми

В+

Заев и Руте заедно во Амстердам ќе ги бодрат своите репрезентации

В+