Гевгелија во солзи: Од коронавирус почина пејачот Васил Ангов
Vestiplus.mk
+КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Гевгелија во солзи: Од коронавирус почина пејачот Васил Ангов

Во Гевгелија по компликации од коронавирус, почина познатиот музичар, пејач Васил Ангов. Тој е трета жртва од Ковид-19 во Гевгелија.

Васил Ангов во 1995 година настапи на фестивалот „Макфест“ каде ја отпеа легендарната „Премногу ти верував“, по која и стана препознатлив Ангов зад себе остави неколку песни „Оди адио“, „Магични зборови“, „Твојот дневник“.

Ангов настапи на Скопскиот фестивал, а препознатлив беше и со неговите настапи во Гевгелија и беше омилен кај публиката заедно со неговиот син Димитар.

Неговиот син Андон, доцна синоќа на фејсбук ја објави веста за смртта на познатиот музичар.

https://www.facebook.com/andon.angov.3/posts/381205063230683

 

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски во разговорот со Шмигаљ: Ја имате нашата поддршка за територијалниот интегритет и суверенитет на Украина

В+

Петта година по ред ОКТА стипендира постдипломци на УКИМ

В+

Тешка сообраќајка кај Танушевци – излета киа, повредени неколкумина меѓу кои и малолетничка

В+

328 санкционирани возачи на мотоцикли, седум мотоцикли одземени

Vesti +

Произведени 12.773 MWh струја изминатото деноноќие, целосно задоволени потребите на домаќинствата и малите потрошувачи

Vesti +

Ковачевски: Според досегашните чекори во ВМРО-ДПМНЕ не гледам промена, тоа што ветуваа за кампањата воопшто не се исполнува

В+