Еден ранет скопјанец во крвав инцидент во скопско Ново село
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Еден ранет скопјанец во крвав инцидент во скопско Ново село

На 25.05.2023 во 19.50 часот било пријавено дека во с.Ново Село, скопско, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу З.А.(42) и Р.В.(38), двајцата од истото село.

При пресметката Р.В. со остар предмет му нанел повреди на З.А. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира...

Притвор за двајца дилери на марихуана од Скопје

В+

Средба Тренчевска-Тигањ: Ја продлабочуваме соработката меѓу двете држави во областите пазар на труд, социјална заштита и заштита од насилство

Vesti +

Спасовски: Неколкукратно е зголемен капацитетот на државата за спречување на сајбер напади

Vesti +

Заев од Струмица: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ зборуваат за некаква нова иднина – стара режимска матрица и нова идина не одат заедно

Vesti +

Шилегов на Алсат: Преку апликацијата „Мое Скопје“ граѓаните ќе имаат „мини референдуми“ за сите важни прашања во градот

В+

Што ќе кликнеш, тоа ќе жнееш – граѓаните да се пазат од спектакуларни наслови

В+