Vestiplus.mk
Home » Uncategorized

категорија: Uncategorized

UncategorizedМозаик

Најпознатиот астролог од ренесансата тврди: На кој ден си роден – тоа е товарот што ќе го носиш

Vesti Plus
Астролозите тврдат дека секој ден или број на месецот има свои карактеристики кои влијаат на формирањето на личноста – изборот на професија, изборот на партнер...
Uncategorized

Престанал да мастурбира три месеци, а потоа открил како се чувствувал по апстиненцијата

Vesti +
Еден човек излезе на платформата Редит за да објасни дека апстинирањето од мастурбација деведесет дена целосно му го подобрило животот, толку многу што решил целосно...
Uncategorized

КАКО ПУТИН „ПРОПАДНА“ ЗА ШЕСТ МЕСЕЦИ: Беше полн себе кога најави напад на Украина, а сега е дефанзивен

Vesti +
По неуспешната инвазија на Украина, рускиот претседател Владимир Путин најави „делумна мобилизација“ во главниот говор во вторникот и се закани со нуклеарно оружје доколку војната...
Uncategorized

Хрватски индекс ја објави девојката од снимката која го удираше ракометарот Тот, првоосомничениот падна во раце на полицијата

Vesti +
Приведен е Анџело Ѓорѓиевски. МВР во текот на денот ќе даде детали за приведувањето на првиот осомничен за убиството на ракометарот Тот. Три лица се...
Uncategorized

183 санкции за пребрзо возење

Vesti +
Во текот на вчерашниот ден (31.01.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои...
Uncategorized

Значителен раст на новозаразени: 593 нови слуачи на ковид 19, 10 починати

Vesti +
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: · Направени се 3.391 тестирања, а регистрирани се 593...
Uncategorized

Најчевска на социјалните мрежи: Зошто би го сакале назад истото нереформирано ВМРО-ДПМНЕ кое едвај го симнавме?

Vesti +
„ВМРО-ДПМНЕ не се реформираа, не ги препознаа направените грешки, се амнестираа за криминалите направено во текот на нивното владеење. Зошто би го сакале назад истото...
Uncategorized

Спасовски: Со ширењето на теории на заговор и непочитување на прописите, граѓаните си наштетуваат себеси, на семејството и опкрижувањето

Vesti +
„Од самиот почеток на кризата до денес има група на луѓе кои бараат начин како да не ги почитуваат одлуките за заштита од коронавирусот. Тие...
Uncategorized

Мицкоски: СДСМ на изборите настапува со стари истрошени кадри од времето на транзицијата

В+
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за време на посетата во Берово одговарајќи на новинарско прашање за кандидатите на СДСМ за градоначалници вели дека тоа се...