Vestiplus.mk
Home » Мозаик

категорија: Мозаик

+МозаикТОП ВЕСТИ

ЖЕНИТЕ ВО ОВОЈ ЗНАК НАЈЧЕСТО ОСТАНУВААТ САМНИ: Имаат ТЕШКО искуство со голема љубов – не е лесно никој да ги ОСВОИ!

Vesti +
Станува збор за жена Јарец. Нејзиниот став кон животот е реален. Таа сака конзистентност. Ги цени само оние луѓе кои имаат одредени вредности во согласност...
+МозаикТОП ВЕСТИ

5 хороскопски знаци кои се најзлобните соработници

Vesti +
Некои хороскопски знаци имаат големо задоволство во нивната способност да ги поддржуваат соработниците и да функционираат како тим. Други, пак, веруваат дека ако можат да...
+Мозаик

Ако сакате мирен љубовен живот, избегнувајте ги ОВИЕ хороскопски знаци

Vesti +
Иако, секако, секој пар е приказна за себе, некои хороскопски знаци, според астролозите, се покомплицирани во љубовните врски и со нив дури и почетокот на...
+Мозаик

Луѓето родени во овие знаци никогаш не покажуваат емоции

Vesti +
Луѓето родени во одредени хороскопски знаци никогаш не ги откриваат своите емоции. Еве ги трите знаци кои ги исклучуваат чувствата за да ја постигнат својата...
+Во тренд...МозаикСВЕТТОП ВЕСТИ

Се посомневала дека нејзиниот вереник изневерува, па во неговиот мејл пронашла слики од себе

Vesti +
Жена од Мелбурн на бизарен начин дознала дека нејзиниот вереник сексуално ја злоставувал додека била трезна. Неименуваната жена, сомневајќи се дека вереникот ја изневерува, решила...
UncategorizedМозаик

Најпознатиот астролог од ренесансата тврди: На кој ден си роден – тоа е товарот што ќе го носиш

Vesti Plus
Астролозите тврдат дека секој ден или број на месецот има свои карактеристики кои влијаат на формирањето на личноста – изборот на професија, изборот на партнер...
+Мозаик

Германците не се шегуваат – Пресметано колку пари навистина можете да заштедите со ладен туш

Vesti +
Ладниот туш заштедува пари. Имено, сегашната цена на електричната енергија според Сојузната асоцијација на индустријата за енергија и вода (од јули 2022 година) е 37,30...
+Мозаик

НЕ УБИВАЈТЕ ПАЈАЦИ – Еве како тие можат да бидат многу корисни

Vesti +
Да видите пајак како шета низ вашата куќа, се разбира, не е пријатно, но научниците предупредуваат дека, колку и да е непријатно или страшно, не...
+ЗдравјеМозаик

Еве како пиењето чај може да ја намали смртноста

Vesti +
Пиењето чај потенцијално може да доведе до помала смртност, покажува едно истражување. Според научниците, во споредба со оние кои не пијат чај, оние кои консумираат...