Vestiplus.mk
+ Centar СВЕТ ТОП ВЕСТИ

Белград: Мајка си го фрли детето од зграда, па потоа и таа скокна од тераса

Една мајка си го фрли петгодишното дете во Миријево од трети кат, но за среќа тоа го преживеало падот и нема посериозни повреди, соопштија од Ургентниот центар.

Момчето немало повреда на главата, а тоа е најважно, по што било префрлено во Институт за мајка и дете како пациент.

„Момчето нема скршеници. Свесно е и комуницира, а само вели дека му се спие“, откриваат од болницата.

Мајката има повеќе скршеници, но е надвор од животна опасност.

Можеби ќе ве интересира...

Даниела Николова: СДСМ и парламентарното мнозинство ќе обезбедат недела неработен ден и повисоки плати за работниците

Vesti +

Министерката Шахпаска ги додели признанијата за најдобро рангирани компании во нашата држава согласно Националната награда на компанија со најдобра пракса за безбедност и здравје при работа 2021 година

Vesti +

Шахпаска: Волково ја добива првата детска градинка. Енергетски ефикасен објект изграден според највисоките европски стандарди за целосна инклузија на децата со попреченост

Vesti +

Костадин Костадинов: Преспа форум дијалогот ја потврди силната меѓународна поддршка за нашата држава и дополнително ја зајакна нашата меѓународна позиција

Vesti +

Супер вест: Дизелот се намалува за 10 денари, бензинот за 11 денари – Владата ќе ги намали цените на горивата преку намалување на ДДВ и акцизата

В+

СДСМ Ѓорче Петров: Стојкоски да одговори, дали ги поддржува блокадите на ВМРО-ДПМНЕ за изградба на Клинички Центар во Ѓорче Петров?

В+