Vestiplus.mk
Home » Archives for Vesti +

автор : Vesti +

МАКЕДОНИЈА

Состојба на патиштата

Vesti +
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: НОРМАЛИЗИРАН СООБРАЌАЈ: Магистралниот пат А3 Битола-Ресен, кај превојот „Ѓавато“, „Кај Чешмите“ и кај с.Кажани е нормализиран. СОСТОЈБА: Сообраќајот...
+ МАКЕДОНИЈА

Добра вест за граѓаните: Пензионирање со возраст од 64 години со 15 години стаж

Vesti +
Прес-конференција, Жаклина Лазаревска, пратеничка на СДСМ – интегрален текст СДСМ реализира уште едно ветување дадено пред граѓаните и продолжува со вистинска грижа за сите. Пратениците...
+ МАКЕДОНИЈА

Состојба на патиштата

Vesti +
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Минирањето на патниот правец А2 Кичево...
+ СВЕТ

Со багер уништени запленети луксузни автомобили (Галерија)

Vesti +
Филипинската царина со багер уништила 21 конфискуван автомобил. Уништени биле луксузни автомобили како Мекларен, Бентли, Порше, Мерцедес… Според информациите, се работи за увезени возила конфискувани...
+ LIFE

Брз хороскоп: Парите ќе течат како река за овие хороскопски знаци

Vesti +
Астролозите откриваат кои хороскопски знаци ги очекува голем прилив на пари последните денови од јуни. Дознајте дали сте меѓу нив. Близнаци: Распоредот на ѕвездите е...