Vestiplus.mk
Home » Archives for Vesti +

автор : Vesti +

+ МАКЕДОНИЈА

Следуваат два неработни денови со еден продолжен викенд – Ова се преостанатите државни празници до крај на годината

Vesti +
До крајот на годинава остануваат уште следниве празници кои ќе бидат неработни денови: За сите граѓани на РМ 02 август (вторник), Ден на Републиката,• 8...
КОРОНАВИРУС МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Коронавирусот опасно се шири: Речиси илјада нови случаи за еден ден, починаа две лица

Vesti +
Регистрирани се 957 нови лабораториски позитивни случаи на SARS-CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува 324.382 – Оздравени се 616 пациенти...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА

Манијак се самозадоволувал пред малолетно девојче во Скопје

Vesti +
41-годишната скопјана пријавила дека нејзиниот сосед Д.И. се самозадоволувал до нивниот прозорец. Како што информираат од МВР, во тој момент во домот била и малолетната...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Ужасна трагедија во Скопје, млада кумановчанка почина на приватна забава – таа имаше само 22 години

Vesti +
На 22.07.2022 во 00.11 часот во Полициската станица Бит Пазар било пријавено дека во угостителски објект на ул.„Ќурчиска“ починала Љ.С.(22) од кумановско. Полициски службеници излегле...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СКЕНИРАШ СМЕТКИ? Ова известување за МојДДВ е за тебе!

Vesti +
Управата за јавни приходи известува дека се врши прилагодување и ажурирање на апликација МојДДВ. Додека трае ажурирањето и прилагодувањето граѓаните за да ги скенираат фискалните...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Генчовска потврди дека ЕУ го призна македонскиот јазик

Vesti +
За протоколот таа рече дека содржи амбициозни, краткорочни и долгорочни мерки, чија цел е да се решат многу од отворените прашања Бугарската министерка за надворешни...
+ БИЗНИС Во тренд...

Падна одлука: Големо намалување на цената на бензините

Vesti +
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во...
+ БИЗНИС

ЌЕ БАНКРОТИРААТ 15-ТИНА ЗЕМЈИ, ЌЕ БИДАТ ИСКЛУЧУВАНИ ДУРИ И СЕМАФОРИТЕ И ЌЕ ИМА КОЛАПС НА СВЕТСКИТЕ БЕРЗИ: Економско мрачно сценарио до крајот на 2022

Vesti +
Има три работи кои би можеле да доминираат во наредните месеци: енергетската криза во Европа, падот на вредноста на различни видови средства и низата банкротства...
+ МАКЕДОНИЈА

Арсовска му врати на Таравари: Нашата соработка заврши уште вчера – во Гостивар да си поставуваш директори не во Скопје

Vesti +
“Не ја разбирам вообразеноста и коментарите на господин Таравари, со оглед на тоа што соработката ни е завршена уште вчера. Кадровски решенија може тој лично...