Vesti +, Author at Vestiplus.mk - Page 2 of 804
Vestiplus.mk

автор : Vesti +

Во тренд...Мозаик

БЕСПЛАТЕН И КОРИСЕН ТРИК – Ослободете се од тврдоглавиот БИГОР со овој материјал

Vesti +
Ако живеете во област со исклучително тврда вода, дефинитивно имате проблеми со бигорот. Може да се развие на која било површина во контакт со вода....
LIFEВо тренд...

Дневен хороскоп за 10 јуни – Неколку знаци ќе имаат убави вести

Vesti +
Овен (21 март – 19 април): Денес може да почувствувате излив на креативност и страст. Прифатете го вашиот авантуристички дух и пробајте нешто ново. Тоа...
Uncategorized

АМСМ со важни информации: Пред да тргнете на пат, внимателно прочитајте го ова инфо

Vesti +
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ВНИМАТЕЛНО: Поради обилни врнежи од дожд на патниот правец Македонска Каменица – Делчево (А3) на два километри пред...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

ЦО на СДСМ: Работна група за продолжување на дијалогот со ВМРО-ДПМНЕ и други партии за уставните измени

Vesti +
Прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ Централниот одбор на СДСМ оцени дека е добро што на средбата со опозициската ВМРО-ДПМНЕ е воспоставен дијалог во исклучително...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Маричиќ за Канал 5: Добро е што ВМРО-ДПМНЕ ги помести позициите, да продолжи дијалогот за уставните измени

Vesti +
Лидерската средба беше успешна, драго ни е што ВМРО-ДПМНЕ ги помести позицииите и сега може да разговараме како да ги изведиме уствните измени, изјави секретарот...
UncategorizedМАКЕДОНИЈА

Тажна вест: Социјалдемократите се простуваат од докажаната активистка која почина во трагична несреќа

Vesti +
Социјалдемократите пред почетокот на седницата на централниот одбор упатија сочувство до семејството, роднините, пријателите за трагично починатата Татјана Петрова, наша сопартијка и докажана активистка, секретар...
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Одложена примена на уставните измени – реална можност или празно фантазирање?

Vesti +
Еден од условите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со кој сака да го оправда гласањето за уставните измени и за кој наводно има разидување...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Маричиќ: Лидерската средба покажа дека ниту една партија не е против уставните измени

Vesti +
„Лидерската средба ни донесе неколку битни точки, а најважното е што ниту една партија не е против уставните измени, различни се само условите. Ние сме...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Маричиќ: Да составиме Закон за преговори според кој Владата ќе се повлече од преговорите ако се отвори прашањето за идентитетот

Vesti +
„Преговорите ги води Владата во секоја држава, но Собранието и опозицијата имаат силна улога. Понудивме и претходно, а сега актуелизираме, заедно да составиме Закон за...