Vesti +, Author at Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » Archives for Vesti +

автор : Vesti +

+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Груби: Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени

Vesti +
Членот на Централниот совет на Демократската унија за интеграција, Артан Груби пред почетокот на седницата на Централното претседателство на партијата во Мала Речица истакна дека...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Броењето пратеници му е слаба страна на Мицкоски, во ВМРО-ДПМНЕ има пратеници кои го поддржуваат европскиот пат

Vesti +
Соопштение на СДСМ: Броењето пратеници на Христијан Мицкоски му е многу слаба страна. Тоа го покажал неколку пати досега. Исто како што велеше дека има...
+БИЗНИСТОП ВЕСТИ

УСЈЕ се приклучи на глобалната иницијатива „Час на планетата земја 2023“

Vesti +
Повеќе од една деценија, Цементарница УСЈЕ е дел од глобалната иницијатива „Часот на планетата земја“. Во сабота, 25 март 2023 година, од 20:30 часот до...
+БИЗНИСТОП ВЕСТИ

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Vesti +
Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во Северна Македонија за 2023 година“ од угледниот магазин Global Finance, награда која се...
+АнализаМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Пораките од Охрид и на Бербок и Агелер ги слушнавме, сега од нас зависи, времето истекува

Vesti +
Зоран БОЈАРОВСКИ Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок јасно стави до знаење дека нејзината земја го гледа „местото на Северна Македонија е во ЕУ,...
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАСТАВТОП ВЕСТИ

Линч на наставниците

Vesti +
пишува ЏАБИР ДЕРАЛА Истиот ден беа познати името и презимето на наставничката што беше приведена во полициската акција во Скопје во која беа запленети дрога,...
+Во тренд...Војна во УкраинаСВЕТТОП ВЕСТИ

Во Македонија дошле 6 милијарди долари руски пари преку илегални канали и локални олигарси

Vesti +
Дури 6 милијарди долари од руски извори се слеале прикриено и илегално во македонските финансиски текови од 2000 до 2020 година, тврди Центарот за проучување...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

178 санкционирани возачи во Скопје: 49 за брзо возење

Vesti +
Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (23.03.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Премиерот Ковачевски во посета на реновираниот дел на Клиниката за гастроентерохепатологија

Vesti +
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски заедно со министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити и амбасадорката на САД, Анџела Прајс Агелер ќе...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Спасовски: Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје ечи за нашите најдобри фудбалери!

Vesti +
Фејсбук статус на министерот за внатрешни Оливер Спасовски: Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје ечи за нашите најдобри фудбалери! Прв предизвик на македонската репрезентација против...