61 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола
Vestiplus.mk
БИЗНИСМАКЕДОНИЈА

61 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Денеска (11.07.2021) во периодот од 10 до 15 часот полициски службеници од СВР Битола спроведоа зајакната акциска контрола на територијата на СВР Битола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 61 возачи. Најголем дел од санкциите се изречени во Битола-28, Прилеп-14…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Мицкоски ветува  поевтина струја, а ВМРО-ДПМНЕ го блокира законот за намалување на ДДВ-то

В+

Ковачевски: Ќе можеме да заработуваме од транзит на природен гас, се поврзуваме со Србија и Косово

Vesti +

Спасовски: Со посветеност и преземени активности за целосна правична застапеност и родова еднаквост во МВР

В+

Ќе ви се скрши срцето: Велешанец намамил 14 годишно девојче преку инстаграм за да влезат во врска, ја снимал, ја уценувал а потоа им ја терал на проституција со повеќемина по станови низ Велес

Vesti +

Каевски: Кој е ставот на Мицкоски за тоа што неговиот партнер Левица ја поддржа агресијата врз Украина?

Vesti +

„Алкалоид“ пушти во употреба сопствен Центар за едукација и за обуки

Vesti +