Денеска (11.07.2021) во периодот од 10 до 15 часот полициски службеници од СВР Битола спроведоа зајакната акциска контрола на територијата на СВР Битола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 61 возачи. Најголем дел од санкциите се изречени во Битола-28, Прилеп-14…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.