307 санкции за брзо возење на територија на цела држава
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

307 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (12.07.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 307 возачи. Од нив, 17 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ еден ден зборува едно друг ден друго, блокира поголеми плати за наставниците во Собранието

Vesti +

164 санкционирани возачи во Скопје, 45 за брзо возење

Vesti +

ФОТО ГАЛЕРИЈА: СДСМ во Карпош – Колку луѓе имаше во А1 Арената Борис Трајковски

В+

Колева: Во време на криза ВМРО-ДПМНЕ кочи законски решенија кои обезбедуваат помош за граѓаните

Vesti +

195 новозаразени, две лица починати од ковид

В+

Со свеќа запалена со Благодатниот Оган од Светиот гроб во Ерусалим, Спасовски се придружи на македонските верници во Струмица

Vesti +