215 санкционирани возачи во Скопје: 74 за брзо возење
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

215 санкционирани возачи во Скопје: 74 за брзо возење

На територијата на град Скопје биле изречени вкупно 215 казни, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 74 санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, 14 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени биле и осум мерки за користење мобилен телефон при возење, 13 санкции за непрописно престројување возила, четири мерки за вградени неатестирани фолии (затемнети стакла).

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, најави МВР и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Николовски: Буџетот за 2023 е одговор на кризата, имаме над 225 милиони евра само за антикризни мерки

Vesti +

Дерала со книга за украинскиот хероизам наспроти неизмерното зло

Vesti +

Македонскиот државен врв, дипломати од целиот свет, експерти, аналитичари и претставници на граѓанското општество на конференцијата „Украина – година на хероизмот“

Vesti +

Албанскиот извоз на земјоделски производи руши рекорди – Производи се извезуваат во најмалку 78 земји во светот

Vesti +

Николова: Срамно е противењето на Славески на зголемување на минималната плата, ВМРО-ДПМНЕ е против работниците

В+

Митрески: Сите пратеници да ги поддржат антикризните мерки на Владата

В+