Vestiplus.mk
+СВЕТ

Важно предупредување во Грција: Поради пожарите, сите ја примија оваа смс порака

Сите граѓани и туристи кои се во Грција вечерва добија СМС предупредување за пожарите. Пораката не треба да предизвикува паника кај граѓаните и туристите, туку напротив, да ги доведе до поголема претпазливост!

Поради екстремно високите температури во наредните денови, исто така, ќе има високи ризици од пожар во многу области во Грција, и на сите туристи им се советува да избегнуваат какви било активности или дејствија што можат да предизвикаат пожар во следните неколку дена, како што се скари на отворено, палење оган, фрлање отпушоци од цигари и сл.

Најкритичната ситуација во моментов е во Атина, каде се активни повеќе пожари. Автопатот од Ламија до Атина во моментов е затворен. Исто така е критично за Евија. Ако планирате патување со автомобил до Пелопонез, одете по јонскиот автопат и заобиколете ја Атина.

Ако забележите чад или пожар во вашата област, јавете се веднаш на Противпожарната служба на 199, пишува во пораката

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: Економијата е на добар пат, следната година ќе биде подобра

Мојата цел, целта на Владата што ја предводам е конечно да ја победиме кризата, да почнеме да растеме, да го зголемиме животниот стандард и следната година да биде подобра од оваа, порача претседателот Димитар Ковачевски вечерва во Велес пред граѓаните на трибината „Силно и одлучно кон иднината“. -Имаме добра основа... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Страшно невреме под пелистерието: Град предизвика големи материјални штети

Vesti +

Кремљ го предупреди Зеленски да не прави референдум зашто ќе влијае врз мировните преговори

Vesti +

Ова е поразително: Еве колку години од животот поминуваме гледајќи во екранот на мобилниот телефон

Vesti +

Убиство го потресе Скопје – Внук осомничен дека си ја убил бабата

В+

СДСМ: Нема да има асимилација на македонскиот народ, СДСМ и граѓаните нема да го дозволат тоа

Vesti +

Драма на булеварот “Гоце Делчев” – ранета 24 годишна девојка, напаѓачот уапсен

Vesti +