Тројца искасани од кучиња скитници
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Тројца искасани од кучиња скитници

На 05.05.2023 во Полициската станица Бит Пазар, О.П.(71) од Скопје пријавил дека на ул.„Македонско косовска бригада“ бил каснат од куче скитник.

На 05.05.2023 во 17.30 часот во Полициската станица Чаир, Д,Л.(31) од Скопје пријавил дека на ул.„Марко Крале“ бил каснат од куче скитник.

На 05.05.2023 во 15.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, И.М.(48) од Скопје пријавил дека на ул.„Лука Геров“ бил каснат од куче скитник.

Можеби ќе ве интересира...

Познат идентитетот на загинатата жена – Страотна сообраќајка во тунелот на делницата Гевгелија – Неготино

Vesti +

Тренчевска: Градиме координиран пристап за превенција и кривично гонење на сторителите на кривичното дело „трговија со луѓе“

В+

СДСМ: Зошто молчат Мизрахи и пратениците на ДПМНЕ за конитунитетот на Мицкоски со Ванчо Михајлов?

Vesti +

Заев: Во бизнис секторот имаме партнери со кои носиме успешни економски политики, индустриската зона во Визбегово ќе ја преземе дирекцијата на ТИРЗ

В+

СДСМ: Мицкоски е против успесите на државата, тој знае само да блокира процеси кои се во интерес на државата

Vesti +

Спасовски: Заедно сме 32 години на патот на демократијата и прогресот

Vesti +