Vestiplus.mk
СВЕТТОП ВЕСТИ

Трамп за ракетниот напад на Тел Авив: Виновен е Бајден

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп преку соопштение се огласи за ракетниот напад врз Тел Авив.

Според него, слабоста на претседателот Џо Бајден е причината за ексалацијата на насилството меѓу Израел и Хамас.

-Кога бев во Белата куќа, бевме познати како претседателство кое се залага за мир, зашто противниците на Израел знаеја дека САД силно стои позади Израел и оти ќе дојде до брза одмазда ако биде нападнат. Под Бајден светот станува понасилен и понестабилен бидејќи слабоста на Бајден и недостатокот на поддршка за Израел доведе до нови напади на нашите сојузници, вели Трамп.

Можеби ќе ве интересира...

Голем пресврт по денешните преговори: Русија најави повлекување од делови во Украина

В+

Тежок ден: 601 новозаразен од ковид 19, двоцифрена бројка на починати

В+

Децата умираат од мистериозна болест на црниот дроб, потеклото на епидемијата е непознато за лекарите

Vesti +

Претседателот Пендаровски утре ќе се сретне со Борел

В+

Путин не ја знае вистинската ситуација: Советниците молчат затоа што се плашат да ја кажат вистината

Vesti +

СДСМ: СДСМ е фаворит на претстојните избори, го има најдоброто за секоја општина, ВМРО-ДПМНЕ е сама и изолирана во своите деструкции

Vesti +