Трамп за ракетниот напад на Тел Авив: Виновен е Бајден
Vestiplus.mk
СВЕТТОП ВЕСТИ

Трамп за ракетниот напад на Тел Авив: Виновен е Бајден

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп преку соопштение се огласи за ракетниот напад врз Тел Авив.

Според него, слабоста на претседателот Џо Бајден е причината за ексалацијата на насилството меѓу Израел и Хамас.

-Кога бев во Белата куќа, бевме познати како претседателство кое се залага за мир, зашто противниците на Израел знаеја дека САД силно стои позади Израел и оти ќе дојде до брза одмазда ако биде нападнат. Под Бајден светот станува понасилен и понестабилен бидејќи слабоста на Бајден и недостатокот на поддршка за Израел доведе до нови напади на нашите сојузници, вели Трамп.

Можеби ќе ве интересира...

350 милиони евра за мерки за помош на над 200.000 граѓани, најави СДСМ

Vesti +

KFC и Pizza Hut ја прекинаа работата во Русија

В+

Вечерва: Промоција на „Што ќе кажат другите?“ од Коста Петров

В+

Филипче најави: Децата ќе се вакцинираат со “Фајзер”

В+

Премиерот Ковачевски го пречека премиерот Петков на првата официјална посета на нашата земја

Vesti +

Ковачевски: Војната во Украина покажа дека проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е геостратешко прашање

В+