Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Трагедија: Познат идентитетот на починатиот маж пронајден во стан во Скопје

На 21.09.2020 околу 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на ул.„Виа Игнатија“ во Скопје бил пронајден починат И.А.(65) од Скопје, кој живеел сам.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид на местото извршила увидна екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено за обдукција.

Можеби ќе ве интересира...

133 сообраќајни прекршоци во Скопје, 75 санкции за брзо возење

В+

Заев од Пробиштип: Драган Анастасов сработи пет пати повеќе проекти во неговиот мандат во споредба со претходните четири години

В+

ШИЛЕГОВ: Новиот мост на булевар АСНОМ се отвора за еден месец

Vesti +

Камчев со шокантни откритија: За Груевски се чуваат три ексклузивни стана од 750 квадрати во замена за плацовите на Водно

В+

Македонското знаме поставено во холот на НАТО во Пентагон: САД и честитаа на Шекеринска за визионерството и личното залагање за членство на Северна Македонија во НАТО

В+

Филип Темелквски: Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ не знае како се носи урбанистички план

В+