Vestiplus.mk
Home » пецаков
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Пецаков ги прекрши законите, го загрози јавното здравје и мора да одговара

Vesti +
Соопштение на СДСМ: Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Пецаков мора да одговара, ВМРО-ДПМНЕ да престане да го штити и да врши притисок врз институциите

Vesti +
Соопштение на СДСМ: Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков мора да одговара затоа што свесно постапил незаконски, ги прекршил протоколите за заштита од ковид 19 и...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Пецаков треба да одговара, наместо да се заканува со тужби, Мицкоски да каже дали го поддржува неговото неодговорно постапување

Vesti +
Реакција од СДСМ на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ: Без ниту малку срам, градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков наместо да се извини, се заканува со тужби. Факт...