јавен превоз Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » јавен превоз
+МАКЕДОНИЈА

Извршени контроли на 148 возила кои вршат јавен превоз на ученици, констатирани 70 прекршоци

Vesti +
На 11.03.2022 во периодот од 06.00 до 10.00 часот, во рамки на утврдените приоритети за подобрување на јавната безбедност, особено помеѓу учениците во училиштата и...
+МАКЕДОНИЈА

(Видео) 57 санкционирани возила за јавен превоз на територија на цела држава, 30 со неисправни сопирачки

Vesti +
Во текот на вчерашниот ден (23.02.2022) полициски службеници спроведоа акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци на возила со кои...
+МАКЕДОНИЈА

15 санкции за брзо возење за возачи на возила за јавен превоз на патници на територија на СВР Тетово

Vesti +
На 04.01.2022 во периодот од 06.00 до 10.00 часот на автопатот Гостивар – Тетово – Скопје и магистралата Гостивар-Кичево, полициски службеници на СВР Тетово спровеле...
+МАКЕДОНИЈА

63 санкционирани возила со кои се врши јавен превоз на територија на цела држава

Vesti +
Во текот на вчерашниот ден (16.12.2021) во периодот од 12.00 до 16.00 часот министертвото за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република...
+МАКЕДОНИЈА

133 санкционирани возачи во Скопје, 20 неисправни возила во јавен превоз

Vesti +
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
+МАКЕДОНИЈА

63 санкции за неисправни возила што вршат јавен превоз

Vesti +
На 01.12.2021 од 8 до 11 часот Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола за техничката исправност на возила што вршат jавен превоз на патници,...
+МАКЕДОНИЈА

22 санкции за неисправни возила за јавен превоз на територија на СВР Тетово

Vesti +
На 04.11.2021 на тетовско-гостиварското подрачје спроведена е акциска контрола за техничка исправност на возилата кои вршат јавен превоз на патници. При контролата, откриени и санционирани...
+МАКЕДОНИЈА

Кондовски: Бесплатен јавен превоз во два термини секој работен ден

Vesti +
Интегрален текст од изјава на кандидатот за градоначалник, Христо Кондовски: Почитувани сограѓани, Кога во еден град егзистира современ, еколошки и добро организиран јавен градски превоз,...