apple Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » apple
+МозаикТехнологија

Apple е водечки производител на премиум телефони

Vesti +
Најновото истражување на аналитичката компанија Counterpoint покажува дека Apple моментално е водечки производител на премиум/флагшип телефони во светот. Според истражувањето, Apple дури и ги надмина...