Vestiplus.mk
Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Спасовски од Пробиштип: Почнаа да користат бела боја, а во Белата палата на криминалот им гние

„На ВМРО-ДПМНЕ и треба реформа, бидејќи и на државата и е потребна здрава опозиција што ќе има визија и ставови“, нагласи на партиската трибина во Пробиштип, потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски. Тој додаде дека е потребна опозиција што ќе знае да каже дека има и добри проекти и за кои ќе даде поддршка, но напротив, како што рече Спасовски, ВМРО-ДПМНЕ единствено знае да блокира, па наместо да се изграделе навреме модуларни болници, нивната тогашна заменичка во Министерството за финансии ги блокирала проектите.

-Во таа партија е истата криминална и нереформирана клика на ВМРО-ДПМНЕ, истите луѓе што го водеа режимот, кои половина ден се во Собрание, а половина ден по судски рочишта. Истите тие сега имале нов концепт „Македонија за сите“, кажа Спасовски, дополнувајќи дека тоа биле истите лица што за вработување барале партиска книшка, очекувале поддршка за положен испит, сакале глас а за возврат ќе дозволат ин-витро оплодување.

Според Спасовски, со тие луѓе нема „Македонија за сите“ и тие никогаш нема да бидат опција што ќе ја замени актуелната власт.

-Почнаа да користат бела боја, која е олицетворение на чистината, а нивната Бела палата е олицетворение на криминалот, а внатре им гние. Треба да се потсетиме под каква власт живеевме единаесет години, за да не ни се вратат луѓето што вршеа закани и уцени, заклучи Спасовски.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Полицијата ќе пишува казни доколку немате зимска опрема – Каква е состојбата на патиштата?

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започната е законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15.03.2023 година. Повеќе информации може да прочитате овде. СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Владина делегација положи цвеќе на Спомен костурницата во Куманово во чест на жртвите од антифашистичката војна и во чест на генерацијата што го оствари сонот за македонска држава

В+

Бонус игра за ONLINE учесниците на лото 7 и џокер

Vesti +

СДСМ: Со СДСМ платите растат, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да се противи на зголемувањето на минималната плата

В+

СИТЕ КОИ ПРИМИЛЕ СИНОФАРМ И ИМААТ ПОВЕЌЕ ОД 50 ГОДИНИ – под итно да побараат и трета доза фајзер, советува српски лекар

В+

Каевски: Данела не може со една сала да управува, Расадник е срамно оставена руина од семејните фирми

В+

Работна посета на вицепремиерот Битиќи во Италија

Vesti +