Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Работна посета на вицепремиерот Битиќи во Италија

Заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи денеска (09.06) и утре (10.06) ќе ја предводи делегацијата која оди во работна посета на Италија.

Целта на посетата е промоцијата на првата македонско-италијанска стопанска комора, Апи Нордест.

За време на посетата вицепремиерот Битиќи ќе оствари работни средби меѓу кои и со Виторио Запалорто, префектот на Венеција, Елиса де Берти, претседател на регионот Венето, Ермелинда Дамиано, претседател на советот на Метрополата Венеција како и со Унијата на стопански комори на Италија.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски: Во наредните шест месеци ќе се работи на нов Закон за плати

Vesti +

Приведени крадци, одземеното вратено на сопственикот

Vesti +

123 санкционирани возачи на мотоцикли на територијата на цела држава

Vesti +

СОВЕТИ ЗА БЛЕСКАВА НАСМЕВКА – Како до поздрави и поубави заби

Vesti +

Поскапуваат горивата – еве за колку

В+

Паркингот на Водно во текот на викендот го искористиле 169 возила

Vesti +