Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Пронајден кокаин, приведена жена од Кичево

На 20.07.2021 во 18.30 часот полициски службеници од ОВР Кичево, при контрола на патничко возило „БМВ“, со кичевски регистарски ознаки, кај сопатничката Ф.Р.(23) од Кичево пронашле кокаин. Таа е лишена од слобода и против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

302 санкции за брзо возење на територијата на цела држава

Vesti +

Полициски извештај – Извадок на дел од дневните настани за 16.06.2021

В+

Наумоски: Градиме две нови градинки во Дексион и Ново Село

Vesti +

Каевски: Неодговорниот Мицкоски блокира во време на криза, за да ја прикрие неспособноста на неговите градоначалници

Vesti +

Се огласи Кастриот Реџепи од БЕСА: Одлучив да не учествувам на собраниската седница

В+

Овие пет хороскопски знаци толку ќе се збогатат што нема да знаат што со парите!

В+