Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Приведено лице во Крива Паланка по распишана централна потерница

На 08.07.2021 во 20.10 часот на улицата „Св.Јоаким Осоговски“, полициски службеници од ОВР Крива Паланка го лишиле од слобода П.Ц.(23) од Крива Паланка, кој се барал по распишана централна потерница, поради основано сомнение дека е извршител на „разбојништво.“ Тој е предаден во полициската станица за понатамошна постапка.

Можеби ќе ве интересира...

Шест починати од коронавирус, троцифрен број на новозаразени – по долго време повеќе оздравени од нови случаи

В+

Царовска: Во битолското техничко училиште зголемен е бројот и на ученици и на паралелки, стручното образование повторно e привлечно затоа што школува кадри што ги бара реалниот сектор

Vesti +

Ковачевски: Одлуката за рационализација на трошоците за институциите мора да се почитува

В+

Шилегов по повод 11 октомври: Никому нема да дозволиме да ја чепне нашата држава и со крвта на нашата антифашисти платената слобода

В+

Платил со фалсификувани 100 долари, кога полицијата влегла во неговиот дом пронашла купишта долари

Vesti +

СДСМ: Зошто Арсовска крие дека била менаџер на фирма за продажба на автобуси

В+