Повторно поскапуваат бензините, но дизелот се продава двојно поевтино времето во пикот на енергетската криза - Еве ги новите цени
Vestiplus.mk
БИЗНИСТОП ВЕСТИ

Повторно поскапуваат бензините, но дизелот се продава двојно поевтино времето во пикот на енергетската криза – Еве ги новите цени

Повторно поскапува бензинот и тоа за два денари.

Сега еуросупер 95 и еуросупер 98 ќе чинат 80,50 односно 82,50 денари.

Цената на дизелот останува иста. дизел ќе се точи за 69 денари за литар или речиси двојно помалку отколку за време на пикот на енергетската криза, кога дизелот достигна и над 120 денари.

Можеби ќе ве интересира...

Филипче: Треба да ги вакцинираме своите деца, јас ќе го направам тоа

Vesti +

Заев на дуелот со Мицкоски: На пописот се попишуваат сите државјани, а потоа се прави дистикнција на резиденти и нерезиденти

В+

Средба Петровска – Резников во Киев: Украина ја има нашата поддршка за одбрана на својата сувереност и независност

Vesti +

177 санкционирани возачи во Скопје, 38 за брзо возење

Vesti +

Наумоски на МТВ: Со украдените пари за Белата палата ќе направевме Клинички центар, градинки и училишта

В+

Следуваат многу продолжени викенди и неработни денови: Листа на сите празници во 2023-та

Vesti +