Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Казнети 206 возачи во Скопје, 46 за брзо возење

Полицијата вчера казни 206 возачи во Скопје, од кои 46 за брзо возење, соопшти Министерството за внатрешни работи

„На територијата на град Скопје изречени се вкупно 206 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 46 санкции, 20 прекршоци што го чинат возачите на мотоцикли, 15 за возење без возачка дозвола. Изречени се 10 санкции за користење мобилен телефон, осум за возење под дејство на алкохол, пет за возач почетник, четири за технички неисправни и нерегистрирани возила, 28 санкции за непрописно паркирање“, велат од МВР.

Од таму најавуваат дека засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат.

Можеби ќе ве интересира...

Осомничен дилер на хероин во Гостивар

В+

Нова акција за пошумување на САСА: Засадени 5000 садници во близина на рудникот

В+

СДСМ ја заокружи понудата пред граѓаните, со најдобрите 69 кандидати за градоначлници одиме на нова победа

В+

Каква е состојбата на патиштата утринава?

В+

Заев: Овие денови секој момент го живееме со украинскиот народ

В+

Лукаревска во Кратово: Во недела гласајте за Најдоброто и бројот 12, да ја потврдиме победата и да продолжиме заедно да градиме иднина без кочници и блокади, нашиот избор сте вие, граѓаните

В+