Хороскопските знаци на кои брзо им здосадуваат врските, всушност не сакаат да бидат во врска. Барем во повеќето случаи. Сепак, секогаш постојат мали трикови со кои можете да ги задржите.

Некои знаци едноставно уживаат во долги врски и при прв поглед со сродната душа веќе сонуваат да стапат во брак.

Сепак, тоа не е случај со овие хороскопски знаци. Не ги сакаат обврските, тешко се врзуваат, а она што им е најважно во врската секако е забавата и играта на заведување.

Водолија
Водолиите не се баш тип на луѓе кои сакаат врска, но кога ќе се најдат во таква ситуација, сигурно нема да останат долго во неа. Тие не го разбираат овој однос како другите знаци, па често им здосадуваат врските. Решението лежи во тоа да не си дозволите да западнете во монотонија. Послужете им различност со допир на лудило.

Овен
Овните се многу страсни во освојувањето, сексот и изразување на чувствата, но затоа им е особено тешко да бидат мирни и задоволни во врската. Навикнати се да освојуваат, да се борат и да бидат постојано во движење и во состојба на будност. Затоа, доколку сакате да задржите Овен, дајте му причина постојано да се труди да ве освои.

Стрелец
Ова е знак кој не може ни да се сети зошто на прво место сакал врска. За Стрелецот, врската е договор помеѓу двајца луѓе да бидат заедно во која било форма. Меѓутоа, ако се посветите на внимателно планирање на вашата врска и на секој следен чекор, наскоро ќе му здодее на овој знак. Со нив потребно е да уживате во моментите и спонтаноста.

Близнаци
Неопходно е да имаат нешто што ќе ги заинтригира повторно и повторно. Ако немаат нешто што им е интересно, тие се надвор од врската уште пред да започне. Значи, за да задржите Близнаци, треба да разберете во што уживаат и постојано да им давате доза. Меѓутоа, штом Близнаците ќе влезат во врска и ќе бидат целосно вложени во неа, тие стануваат многу токсични.

Вага
Вагите сакаат флертување, играње психолошки игри, а ако нема такво нешто, врската лесно им здосадува. Ако Вагата е „освоена“ или успеала да освои друга личност, нема повеќе простор за забава и потоа се насочува кон следната игра на заведување. Сепак, не очајувајте. Не престанувајте да ги заведувате и да се однесувате недостижно и врската можеби нема да биде краткотрајна.