Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Генералниот секретар Николовски со честитка за Курбан Бајрам: Ова е ден кој возвишува благородни дела, да продолжиме да го унапредуваме нашето заедничко општество

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски,по повод празникот Курбан Бајрам во име на партијата и во свое лично име упати честитка до верниците од исламска вероисповед.

„Го честитам празникот на сите граѓани, припадници на исламската вероисповед, со желби за добро здравје, радост, духовен мир и спокој во вашите семејства.

Курбан барјам е празник кој возвишува благородни дела и шири универзални вредности – добрина, милосрдие, хуманост, солидарност, меѓусебно помагање и почитување, кои го прават светот подобро место за живеење.

Да продолжиме заеднички во тој дух, да го унапредуваме нашето општество на еднакви можности во кое културните, етничките и верските разлики се богатство. Честит Курбан Бајрам!“ стои во честитката на генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски.

Можеби ќе ве интересира...

Тешка сообраќајка на крстосница во Кочани: Три лица итно пренесени во болница

В+

ШИЛЕГОВ: Скопје го добива најдобриот забавен парк во регионот

Vesti +

61 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Vesti +

СИТЕ ГИ ПРАВАТ ИСТИТЕ ГРЕШКИ ПО ТУШИРАЊЕ: Овој чекор е клучен да го направите веднаш штом ќе излезете од кадата!

Vesti +

Тешка сообраќајка близу Струмица, има повредени

Vesti +

ВИДЕО: Масовна тепачка во Прилеп

Vesti +