Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Генералниот секретар на СДСМ се прости со Трајче

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски се прости со Трајче Нешковски кој попладнево животот го загуби во сообраќајната несреќа на „Рузвелтова“.

-Со голема жал се простуваме од Трајче, наш партиски другар и крајно посветен доктор кој беше тука за пациентите во буквално секое време. Даваше сè од себе работејќи во ковид центарот и периодов помогна на огромен број луѓе. За нас кои го познававме загубата е голема, а уште поголема е за здравствениот систем кој загуби врвен професионалец. Почивај во мир Трајче, напиша Николовски на Фејсбук.

Нешковски при возење доживеал срцев удар и се заби во дрво на „Рузвелтова“. Тој со возило на Итната медицинска помош бил пренесен во „Мајка Тереза“ каде докторите час и половина се обидувале да го реанимираат.

https://www.facebook.com/ljupcho.nikolovski.3/posts/2836949309859923

Можеби ќе ве интересира...

Кондовски на Телма: Со подземна сообраќајница центарот на Битола ќе биде голема зелена површина

В+

Сонцето, меѓународниот МК код и уставното име раскажуваат за нашата државност

В+

Маричиќ: Акциската програма за 2023 година во рамките на ИПА III, со вредност од околу 108 милиони евра

В+

Овие четири хороскопски знаци ќе уживаат голема среќа во втората половина на 2022 година

Vesti +

Спасени четворица авганистански новинари, Северна Македонија им обезбеди привремен престој

Vesti +

Шаќири: Дуалното образование е клучно за поврзување на образовниот систем со пазарот на трудот

Vesti +