Генералниот секретар на СДСМ се прости со Трајче
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Генералниот секретар на СДСМ се прости со Трајче

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски се прости со Трајче Нешковски кој попладнево животот го загуби во сообраќајната несреќа на „Рузвелтова“.

-Со голема жал се простуваме од Трајче, наш партиски другар и крајно посветен доктор кој беше тука за пациентите во буквално секое време. Даваше сè од себе работејќи во ковид центарот и периодов помогна на огромен број луѓе. За нас кои го познававме загубата е голема, а уште поголема е за здравствениот систем кој загуби врвен професионалец. Почивај во мир Трајче, напиша Николовски на Фејсбук.

Нешковски при возење доживеал срцев удар и се заби во дрво на „Рузвелтова“. Тој со возило на Итната медицинска помош бил пренесен во „Мајка Тереза“ каде докторите час и половина се обидувале да го реанимираат.

https://www.facebook.com/ljupcho.nikolovski.3/posts/2836949309859923

Можеби ќе ве интересира...

Приведено лице барано со потерница за издржување казна затвор

Vesti +

36 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

Vesti +

Екс полицаец се заканувал со убиство на Оливер Спасовски, кога полицијата упаднала во неговиот дом нашла пиштоли и муниција – Обвинителството бара притвор

В+

Објавени се и документи за големата афера која ја откри СДСМ за функционерот на ВМРО ДПМНЕ

В+

ВМРО-ДПМНЕ повторно со лажење ги потценува граѓани – токму новата противпожарна скала ја спаси катната гаража во Скопје

В+

Зимата е нивна: Овие три знаци ќе бидат придружени со среќа до крајот на годината

Vesti +