(ФОТО,ВИДЕО) Пристигнаа нови полициски возила - еве како ќе изгледаат
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

(ФОТО,ВИДЕО) Пристигнаа нови полициски возила – еве како ќе изгледаат

Денеска имаше примопредавање на донацијата од возила и опрема од Амбасадата на Сојузна Република Германија, вредна 360.000 илјади евра наменета за Одделот на гранични работи и миграција при Бирото за јавна безбедност на МВР на Република Северна Македонија, обезбедени од страна на Канцеларијата за врски на германската Сојузна полиција при Амбасадата на Сојузна Република Германија .

Еве како ќе изгледаат новите полициски возила.


фото1

Погледнете го и видеото…

Можеби ќе ве интересира...

Битиќи: Нашата компаративна вредност во економијата е човечкиот капитал и чекорите на Владата

В+

Цената на нафтата на светските берзи повторно скокна

Vesti +

Шахпаска: Со заедничка работа ќе ги подобриме правата на работниците во случаи на несолвентност на работодавачите

Vesti +

Младиот Македон, чудото од дете – Личност на годината според новинската агенција Centar.mk!

Vesti +

Премиерот Ковачевски на Фејсбук: Блокот 1 на РЕК Битола е вратен на мрежа и продолжува со производство на струја.

Vesti Plus

Ковачевски разговараше со Блинкен: За САД итното отворање на преговорите за Северна Македонија со ЕУ е врвен приоритет

В+