Vestiplus.mk
СВЕТ ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Ова е момчето кое вчера пукаше во зградата на Влада на Хрватска и застрела полицаец, па се самоуби

Напаѓачот кој вчера наутро отвори оган кон полицаец и зградата на Владата на плоштадот Марко во Загреб, а потоа изврши самоубиство, според неофицијални информации, се викал Даниел Безук. Тој имал само 22 години.

„Имаше многу измама и несовесно газење на човечките вредности без одговорност“, напиша тој на фејсбук непосредно пред пукањето во Калашников.

Безук живеел во областа Кутина, а неговиот татко бил доброволец во Татковинската војска, пишуваат хрватските медиуми. Меѓу фотографиите на неговиот Фејсбук профил, може да се најде една со дрвен модел на пушка.

 

Можеби ќе ве интересира...

Нови 73 случаи на коронавирус

В+

Медиумската присутност на МБИ10 компаниите

В+

Ова се цените по кои ќе се продава нафтата и бензинот следните 7 дена

В+

209 санкции за брзо возење

В+

СДСМ: Вложуваме во земјоделството и се грижиме за сите земјоделци и сточари

Vesti +

Герасимовски: Џабе ВМРО-ДПМНЕ се крие зад маските на независни кандидати, центарци препознаваат

В+