Vestiplus.mk
СВЕТТОП ВЕСТИ

ФОТО: Ова е момчето кое вчера пукаше во зградата на Влада на Хрватска и застрела полицаец, па се самоуби

Напаѓачот кој вчера наутро отвори оган кон полицаец и зградата на Владата на плоштадот Марко во Загреб, а потоа изврши самоубиство, според неофицијални информации, се викал Даниел Безук. Тој имал само 22 години.

„Имаше многу измама и несовесно газење на човечките вредности без одговорност“, напиша тој на фејсбук непосредно пред пукањето во Калашников.

Безук живеел во областа Кутина, а неговиот татко бил доброволец во Татковинската војска, пишуваат хрватските медиуми. Меѓу фотографиите на неговиот Фејсбук профил, може да се најде една со дрвен модел на пушка.

 

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
ДЕНЕСКА ПОЧНУВА БОЖИЌНИОТ ПОСТ, СЕКОЈ ВЕРНИК ТРЕБА ДА ГИ ЗНАЕ ОВИЕ ПРАВИЛА: Еве кога се пости на вода, а кога се јаде риба

Божиќниот пост започнува во понеделник на 28 ноември и трае до Божиќ, а еве кои правила треба да ги почитувате за да го почитувате постот и да се причестите! Според правилата на постот и според зборовите на свети Јован Златоуст, физичкиот пост не треба да се користи ако не е... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Спасовски: За само три месеца запленети се над 2,2 тона марихуана со вредност од над 5 милиони евра, околу 1.2 тона психотропни супстанци за производство на амфетамин со вредност од околу 200 милиони евра, 7 килограми хероин со вредност од речиси 300.000 евра

В+

Владата одобри влез и престој на странски вооружени сили

Vesti +

Ковачевски: После 20 години спроведовме статистичка операција по европски стандарди

В+

Почнува изборниот молк

В+

Ненси Пелоси е реизбрана во Претставничкиот дом на САД

Vesti +

Путин во неволја? „Ѕвер“ од Арктикот наскоро во Украина

В+