Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Девет лица од Куба спречени при обид нелегално да преминат граница

На 05.06.2022 околу 03.00 часот кај Граничен камен 59 на државната граница со Република Грција, полициски службеници од Полициска станица Богородица ги лишиле од слобода М.М.Ј.(37), Р.Ј.Л.Д.Л.К.(24), М.Р.А.(31), М.К.Ј.А.(29), Ч.Л.Е.(28), К.Ч..Л.(39), О.М.М.(43), Г.Д.Ј.Р.(33) и М.Р.А.(43), сите од Куба, спречени при обид нелегално да ја преминат државната граница од нашата држава во Република Грција, надвор од граничен премин.

Од страна на полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија при Регионален центар за гранични работи Југ“ известен е судија од Основниот Суд во Гевгелија, од чија страна им е изречена парична казна и издадени им се решенија за протерување од државата.

Можеби ќе ве интересира...

Илиевски: Две мултифункционални игралишта за Зелен рид, населбата има потенцијал за доуредување и разубавување на едно многу повисоко ниво

В+

57 санкционирани возачи на територија на СВР Битола

Vesti +

СДСМ: Во услови на криза обезбедуваме стабилна економија и помош за граѓаните

Vesti +

Шилегов: Ќе именувам заменик градоначалник Албанец, јас сум градоначалник што обединува

В+

Ковачевски-Борел: Северна Македонија треба да ги започне преговорите за пристап во ЕУ без натамошно одлагање

В+

Објавени песната и видеоспотот на македонските претставници од „Дајте музика“ за Јуниорскиот Евросонг: Green Forces ја преземаат контролата

Vesti +