Технологија Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » Технологија

категорија: Технологија

+Во тренд...ТехнологијаТОП ВЕСТИ

Бил Гејтс откри кој мобилен телефон го користи

Vesti +
Бил Гејтс, основачот на Мајкрософт и еден од најбогатите луѓе во САД, на јавноста и откри кој мобилен телефон го користи. Според листата на милијардери...
+СВЕТТехнологијаТОП ВЕСТИ

Маск донесе одлука: Давам оставка штом најдам некој доволно глупав за оваа работа

Vesti +
Мултимилијардерот Илон Мас (Илон Маск) ја донесе конечната одлука и рече дека ќе поднесе оставка од функцијата извршен директор на Твитер кога ќе најде некој...
+СВЕТТехнологијаТОП ВЕСТИ

Маск воведува амнестија на Твитер: „Народот го кажа своето“

Vesti +
Најбогатиот човек на светот и нов сопственик на Твитер, Илон Маск, денеска објави дека одобрува „амнестија“ за суспендираните сметки од популарната социјална мрежа. Соопштението дојде...
+МозаикТехнологија

Еве зошто капачето на резервоарот не е секогаш на исто место

Vesti +
Ако некогаш сте позајмиле автомобил од пријател или сте го изнајмиле од агенција за рента кар, сигурно сте имале енигма при посета на бензинска пумпа...
+МозаикТехнологија

Пристигна предупредување од Фејсбук: Активирајте ги овие три поставки што е можно поскоро

Vesti +
Ако некое време не сте ги ажурирале безбедносните поставки на Фејсбук, можеби е време да го прегледате вашиот профил. Корисниците на Фејсбук се предупредуваат да...
+МозаикТехнологија

Фејсбук воведува нова опција: Оние кои нема да ги почитуваат правилата ќе бидат блокирани

Vesti +
Компанијата Мета објави дека социјалната мрежа Фејсбук ќе добие Комјунити Чатс, нова опција која ќе им овозможи на корисниците полесно да организираат разговори на тема...
МозаикТехнологија

Ако се плашите да правите слики од екранот на WhatsApp, ќе ви се допадне новата опција

Vesti +
Популарната апликација за пораки тестира нова опција која ќе ја блокира можноста за правење слики од екранот. Популарната апликација за пораки на Мета доби нова...
МозаикТехнологија

Дали сте ги пробале: Еве ги новите и интересни опции кои ги воведе Вибер

Vesti +
Како и сите популарни апликации за комуникација, Вибер се обидува да привлече нови корисници на различни начини, додека на старите им дава доволно новитети за...
+Во тренд...ТехнологијаТОП ВЕСТИ

VIVO телефоните официјално и во Македонија

В+
Здраво, Македонија: vivo официјално го најавува својот влез на македонскиот пазар   Брендот бр.5 на листата на смарт телефони во светот, ја потврдува својата посветеност...
+Технологија

Инстаграм се расипа, луѓето пишуваат: „Ми покажува само стари објави“

Vesti +
Се чини дека апликацијата Instagram не работи нормално бидејќи многу корисници ширум светот пријавиле проблеми. Некои корисници се одјавени од апликацијата и воопшто не можат...