Vesti +, Author at Vestiplus.mk - Page 768 of 804
Vestiplus.mk
Home » Archives for Vesti + » Page 768

автор : Vesti +

+МАКЕДОНИЈА

Средба Шекеринска – Ериксен: Интегритетот во работењето е врвен приоритет

Vesti +
Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска имаше средба со Свеин Ериксен од Центарот за интегритет на Норвешка, со кој Министерството активно соработува во градењето интегритет...
+МАКЕДОНИЈА

МТСП: Ги повикуваме стечајните работници кои ги исполнуваат условите од новиот Закон за стечајци во рок од 30 дена да се пријават во Агенцијата за вработување

Vesti +
Со новиот Закон за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизацијата на претпријатијата со доминантна сопственост на државата, Министерството за труд и социјална политика обезбеди...
+МАКЕДОНИЈА

Царовска во Куманово:Учениците ни се важни, затоа создаваме квалитетно образование во цела држава

Vesti +
Министерката за образование и наука Мила Царовска и министерот за внатрешни работи денеска го посетија ОУ “Христијан Карпош” во Куманово, каде во тек се градежни...
+МАКЕДОНИЈА

Расчистена кражба во Скопје, украденото вратено на сопственикот

Vesti +
СВР Скопје – Полициска станица Центар ја расчисти кражбата што на 25.07.2021 била извршена над А.Г.(47) од Романија, при што била одземена поголема количина златен...
+МАКЕДОНИЈА

111 санкционирани возачи во Скопје, 37 за брзо возење

Vesti +
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (29.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Деструктивното ВМРО-ДПМНЕ упорно го блокира Законот за наставници и стручни соработници, упорно работи на штета на граѓаните и образованието

Vesti +
Соопштение на СДСМ: Деструктивното ВМРО-ДПМНЕ упорно го блокира Законот за наставници и стручни соработници, упорно работи на штета на граѓаните и образованието ВМРО-ДПМНЕ знае само...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Митрески: За јазикот и идентитетот нема преговори, поднесовме амандман за резолуцијата да биде уставна

Vesti +
Обраќање на координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески: Почитуван претседател на Собранието, почитувани колеги и колешки пратеници, Македонскиот јазик, македонскиот идентитет и македонската...
+МАКЕДОНИЈА

Бидете внимателни при посетите на Водно, зголемен ризик од пожари поради високите температури

Vesti +
Поради зголемениот ризик за локални пожари од високите температура и портокаловата фаза со која е зафатен регионов, Град Скопје апелира до сите граѓани при посета...
+МАКЕДОНИЈА

Царовска го посети обновеното училиште во Заполжани: Обезбедуваме современи услови за настава за секое дете

Vesti +
Министерките за образование и наука и за одбрана, Мила Царовска и Радмила Шекеринска и министерот за локална самоуправа Горан Милевски, денеска го посетија обновеното училиште...
+МАКЕДОНИЈА

Шахпаска: Ги намалуваме критериумите за поголем број стечајци да добиваат месечен надоместок од 9.242 денари

Vesti +
„Постојат стечајци на кои им недостасуваат по неколку месеци работен стаж и затоа границата за остварување на паричниот надоместок ја спуштивме од 15 на 14...