Vestiplus.mk
Home » Archives for Vesti + » Page 147

автор : Vesti +

+ Мозаик

За да ја избегне работата, си се јавувал сам себеси 55 часа

Vesti +
За да ги избегне секојдневните работни обврски и да остави впечаток дека е многу зафатен, шведскиот даночен советник „разговараше“ од неговиот канцелариски телефон со неговиот...
+ КОРОНАВИРУС

ЕМА додаде редок невролошки синдром како несакан ефект на вакцината АстраЗенека

Vesti +
Европската агенција за лекови (ЕМА) додаде екстремно ретко невролошко нарушување, синдром Гилен-Баре (ГБС), на листата на можни несакани ефекти од вакцината против коронавирус Астра Зенека....
Здравје

ЦРНИОТ ДРОБ ВИ Е ПОЛН СО ТОКСИНИ, ПА СЕ ДЕБЕЛИТЕ: Овој пијалок ќе ви помогне – консумирајте го ТРИ ДЕНА

Vesti +
Црниот дроб е централниот метаболички орган и најголемата жлезда во телото. Складира бројни хранливи материи и ги неутрализира штетните. Со цел подобро да се дијагностицира...
+ Здравје Мозаик

Што ќе се случи ако одеднаш престанете да пиете КАФЕ?!

Vesti +
Невозможно е да се замисли почетокот на денот без кафе. Ја подобрува концентрацијата, расположението и буди. Ако сакате да престанете да пиете кафе, експертите ве...
+ Во тренд... Здравје

Еве што треба да земате секое утрo пред појадок за да го регенерирате вашето тело

Vesti +
Одлична идеја за утринска рутина… Рецепт за лек кој помага да се исчисти црниот дроб. Ако постапката опишана подолу се изведува секојдневно, тогаш ефектот може...
+ СВЕТ

ДАНСКА – Ги укинуваат сите мерки, затвораат места за тестирање, нема пропусници: „Ковидот е завршен“

Vesti +
„Во текот на зимата очигледно ќе имаме поголема епидемија во училиштата, но децата ќе ја надминат и на тој начин ќе добијат имунитет“ Додека некои...
+ СВЕТ

Девојче дозна дека ја смениле во породилната болница, сега ја тужи болницата за повеќе од 2.9 милиони евра

Vesti +
Шпанската тинејџерка, која по речиси 20 години откри дека по грешка е заменета откако се родила во родилна болница, одлучи да ја тужи здравствената институција...
+ Здравје КОРОНАВИРУС

Вакцините имаат позитивни ефекти врз менталното здравје

Vesti +
Вакцинацијата може да спречи штетни последици Вакцината „Ковид-19“ има позитивен ефект врз менталното здравје на имунизираните Американци, дури и по првата доза, објави Универзитетот во...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Владата прогласи тридневна жалост за несреќата во Ковид центарот во Тетово и ја прифати понудата од сојузничките земји за обезбедување странски експерти за истраги при експлозии и пожари

Vesti +
Со едноминутно молчење во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во модуларниот ковид центар во болницата во Тетово, и во знак на сочувство...