Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

91 пијани возачи казнети и исклучени од сообраќај

Синоќа (23/24.07.2021) во периодот од 21 од 03 часот спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 91 возачи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Трагедија во Охрид: Безживотно тело утрово извадено од водите езерото

В+

Пронајдени 4 бомби во близина на стара куќа во Нижеполе

Vesti +

Илиевски: Најдобрата понуда значи модерен градски пазар

В+

Приведен велешанец, фатен непосредно по извршена тешка кражба

Vesti +

Натепани тројца скопјани на плоштад „Македонија“

Vesti +

Земјотрес вечерва ја стресе Македонија – Ова се првичните детали

В+