311 санкции за брзо возење на територија на цела држава
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

311 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (20.07.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 311 возачи. Од нив, 17 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а шест возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Премиерот Заев и владината делегација се поклонија пред „Могилата на непобедените“ во чест на хероите на 11 Октомври и по повод јубилејот 80 години од народното востание

В+

СДСМ: Во ВМРО-ДПМНЕ се свесни дека во Град Скопје ги чека нов пораз па затоа секојдневно измислуваат и манипулираат

Vesti +

Шахпаска по повод Светската недела на детето: За нас секое дете е важно, продолжуваме да се залагаме за правилен раст и развој на најмладите

В+

Спасовски: Со посветена работа ја направивме Македонија најбезбедна држава на Западен Балкан

Vesti +

Изгоре уште едно возило во Скопје, ова се деталите

Vesti +

НЕ СЕ ЗАБОРАВААТ: 4 работи што мажите ги паметат за една жена

Vesti +