Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Жестока тепачка во Струмица: Физичка пресметка меѓу полицајци и граѓани (ВИДЕО)

Повеќе лица учествувале во физичка пресметка на тротоарот пред влезот во Основниот суд во Струмица, претпладне околу 10:00 часот.

Настанот го потврдија од струмичката полиција. Оттаму информираат дека веднаш интервенирале полициски службеници и било спречено натамошно нарушување на јавниот ред и мир.

Додаваат дека полицијата работи на целосно расчистување и документирање на настанот, по што ќе следуваат соодветни поднесоци.

Пресметката ја потврдија и од Основниот суд во Струмица.

Според портпаролката на судот, Мариета Дуќиќ, инволвираните во тепачката претходно биле на судење, а инцидентот се случил надвор од судската зграда, на тротарот пред влезот.

Можеби ќе ве интересира...

Нови 22 починати, 609 нови случаи на коронавирус – еве каде е најкритично

В+

(ФОТО) Тргна колоната на демонстранти од пред Собрание – Еве колку маса на народ насобра ДПМНЕ на точката пред Парламентот

Vesti +

Илиевски до Димитриевски: Признавте дека општината не може да изгради канализација во Романовце и сега пак го давате тоа исто лажно ветување

В+

Лукаревска во Прилеп: Им се поклонуваме на хероите, ни оставиле здрав темел, наше е да изградиме најубава куќа, дом за сите

В+

Приведен криминалец од Куманово, осуден на седум и пол години затвор, за доиздржување на казната

Vesti +

Нема нови 250 автобуси, нема проекти, затоа Арсовска се фали со проекти во Дрисла од претходната локална власт, обвини СДСМ

В+