Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Во куќа пронајден починат маж

На 21.09.2020 во 19.30 часот во Полициската станица Кичево, од Медицински центар Кичево било пријавено дека во дом на ул.„11 Септември“ бил пронајден починат С.В.(66) од Кичево.

Увид на местото извршила увидна екипа на Полициската станица Кичево, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Можеби ќе ве интересира...

110 санкции за брзо возење

Vesti +

Премиерот Ковачевски и лидерите од Западен Балкан во Берлин потпишаа три договори за мобилност за забрзан регионален економски раст и развој

Vesti +

Во живо: Прес-конференција на премиерот Заев – Проект „Ветерен Парк Вирови“

В+

Заврши владината седница, донесени серија важни одлуки поврзани со пандемијата

В+

Забрчанец на форумот во Блед: Владите имаат должност да објавуваат и вешто да промовираат точни информации, тоа е одговорот за дезинформациите

В+

(Видео) Костовски: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ што блокираат треба итно да се откажат од платите

В+