Vestiplus.mk
Home » затвор
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец во Скопје осуден на казна затвор од 22 месеци

Vesti +
На 25.05.2022 во 21.55 часот на бул,,Никола Карев” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.М.(46) од...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен дилер за издржување затворска казна од шест години

Vesti +
На 19.05.2022 во 20 часот, полициски службеници од Полициската станица Битола го лишиле од слобода Б.Б.(36) од с.Неготино, гостиварско. Тој бил баран по наредба од...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен криминалец осуден на пет ипол години затвор, предаден е на КПУ Идризово

Vesti +
На 17.05.2022 во 21.50 часот на место викано „Живкова карпа” во Куманово, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен битолчанец за издржување казна затвор од две години

Vesti +
На 26.04.2022 во 21.10 часот во с.Волково, скопско, полициски службеници од Оперативен тим Потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Т.(37) од Битола, со...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен криминалец баран со потерница – осуден на 10 години затвор, пронајден пиштол, куршуми…

Vesti +
На 15.03.2022 во 21.25 часот на ул.„Карпошово востание” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги и Единицата за интервентна полиција го лишиле од слобода...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведено лице барано со потерница за издржување казна затвор

Vesti +
На 09.03.2022 на подрачјето на Бит Пазар во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар при Секторот за внатрешни работи...