мерки Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » мерки
+БИЗНИСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Се грижиме за земјоделците 30% повисоки откупни цени на грозјето оваа година

Vesti +
И во време на светска економска криза, СДСМ преку Владата и надлежното министерство што ги предводи, продолжува со вистинска поддршка за сите земјоделци. Воведуваме нова...
+БИЗНИСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мерки против глобалната криза, државата плаќа над 80% од сметките за струја на домаќинствата

Vesti +
Во пресрет на прогнозираната тешка зима, во услови на најголемата економска и енергетска криза по Втората светска војна, институциите предводени од СДСМ преземаат навремени и...
+МАКЕДОНИЈА

Тренчевска за „Пензионер“: Подобрување на квалитетот на животот на највозрасните преку усогласување на пензиите и други мерки, е мој приоритет

Vesti +
Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска за месечното издание на весникот „Пензионер“, зборуваше за политиките и мерките кои Владата на Република Северна Македонија...
+БИЗНИСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Следуваат повисоки плати, пензии и нови антикризни мерки со ребалансот на Буџетот

Vesti +
Со ребалансот на Буџетот за 2022 година обезбедуваме одржување на макроекономската стабилност но и поголема поддршка и помош како за граѓаните, така и за компаниите....
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Во најголемата криза презедовме навремени и ефикасни мерки за заштита на животниот стандард на граѓаните

Vesti +
Владата предводена од СДСМ во услови на најголемата криза презеде навремени и ефикасни мерки за заштита на животниот стандард на граѓаните од ценовните шокови и...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Лукаревска: Избори нема да има, туку работа, време е за мерки и проекти за надминување на кризата

Vesti +
Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во гостување во емисијата „Студио 10“ посочи дека во овој момент не се потребни предвремени парламентарни избори, туку работа...
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Додека ВМРО-ДПМНЕ напразно критикува, Владата предводена од СДСМ ја решава енергетската криза и го штити стандардот на граѓаните

Vesti +
Реакција од СДСМ на соопштението од ВМРО ДПМНЕ: Додека ВМРО-ДПМНЕ напразно критикува а градоначалниците од нејзините редови ги игнорираат проблемите на граѓаните, Владата предводена од...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Институциите преземаат мерки за надминување на енергетската криза и заштита на стандардот на граѓаните

Vesti +
Соопштение на СДСМ: Владата предводена од СДСМ и надлежните институции во континуитет преземаат мерки за надминување на енергетската криза и заштита на стандардот на домаќинствата....
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Арсовска не може да се бори против загадувањето со укинување мерки и намалување средства за животна средина

Vesti +
Соопштение на СДСМ: Градоначалничката Данела Арсовска смета дека со мерка која траеше само еден ден како што беше бесплатниот автобуски превоз го решила аерозагадувањето во...
+Во тренд...КОРОНАВИРУССВЕТ

Овие се земјите кои целосно се откажаа од мерките: „Или тоа, или економска пропаст“

Vesti +
Поминаа осумнаесет месеци откако коронавирусот САРС-КоВ-2 се прошири низ целиот свет и драстично го промени нашиот секојдневен живот. И покрај тоа што знаеме како да...