љубов Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » љубов
+Мозаик

Неколку работи што МОРА да ги знаете за вашиот партнер: Пред да „скокнете во тавче“, размислете двапати

Vesti +
Љубовта е прекрасно чувство – нема ништо поубаво кога сакаш и кога си сакан. Љубовта знае да не заслепи, па понекогаш не сакаме да видиме...
+Мозаик

Љубов до крајот на животот: Тие се најсилниот хороскопски пар

Vesti +
Ако ги прашате астролозите, Рибите и Вагата се ултимативен хороскопски пар. Вагите можете да ги препознаете по три познати карактеристики: тие се социјални, креативни миротворци...
+Мозаик

Засекогаш несреќни во љубовта: Овие 3 хороскопски знаци остануваат без партнер, а не е виновен ретроградниот Меркур

Vesti +
Некои хороскопски знаци едноставно не можат да ги преболат старите љубови. Тие се обидуваат на секој начин да продолжат понатаму, но тоа не им оди....
+Мозаик

Три знаци ќе се заљубат во мај: Овој го чека СУДБОНОСНА ЉУБОВ

Vesti +
Пролетта не инспирира да сакаме и да се заљубуваме, а астролозите тврдат дека три знаци од Зодијакот ќе доживеат вистинска љубов во мај. Во продолжение...
+Мозаик

На кого летото ќе му донесе љубов: Овие знаци имаат најголеми шанси

Vesti +
Уште неколку недели и доаѓа лето, време на врели страсти и разбудени сетила! Многу хороскопски знаци ќе сакаат повторно да се чувствуваат сакано, пожелно, да...
+Мозаик

Кај овие хороскопски знаци парите се поважни од љубовта

Vesti +
Наречете ги материјалисти, но се чини дека овие хороскопски знаци најмногу се грижат за парите и секогаш сакаат повеќе. Постојат четири знаци на Зодијакот кои...
+Мозаик

Од ДЕНЕС овие три хороскопски знаци нека се збогуваат со ЉУБОВТА – Еве што ги чека…

Vesti +
Ако сега се плашите од љубов, почекајте да пристигне тригонот на Јупитер со Месечината. Врзете ги појасите луѓе, затоа што ќе се активира факторот страв....
+Мозаик

Можеби и вие сте меѓу нив: Хороскопски знаци за кои се верува дека не заслужуваат љубов

Vesti +
Ако сте биле во повеќе лоши отколку добри односи, веројатно се прашувате што го предизвикува тоа. Истражувањата покажаа дека некои луѓе веруваат дека не заслужуваат...
+LIFE

Како што зрачите – така и привлекувате: 7 знаци дека вашата сродна душа ќе се појави наскоро

Vesti +
Вашата сродна душа доаѓа во вашиот живот кога вашата душа е подготвена. Но, кога вашата сродна душа е близу – вашиот дух ја чувствува нејзината...
+Мозаик

ПИЈАН И ИЗЈАВИ ЉУБОВ – Беше кум на свадбата, па ја украде невестата

Vesti +
Интересната љубовна приказна на Дезире Вајт го „заврти“ целиот свет. Имено, Дезире се разведе од сопругот и се омажи за својот пријател Брајант, кој на...