јануарски пензии Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » јануарски пензии
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Јануарските пензии повисоки за 2,9 % – исплатата започнува утре

Vesti +
Министерството за труд и социјална политика известува дека од утре 26.01.2022 год. (среда) започнува етапната исплата на јануарски пензии. Пензиите ќе бидат исплатени предвреме и...