јадење Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » јадење
+ЗдравјеМозаик

Еве зошто се дебелееме кога јадеме доцна

Vesti +
Јадењето доцна навечер влијае на апетитот, количината на калории што ги внесуваме и нивното конзумирање и складирање, што ја зголемува тенденцијата за дебелеење, покажа новото...
+Мозаик

ЗАМОР ПОСЛЕ ЈАДЕЊЕ – Еве зошто сме поспани после оброк и што се случува тогаш во нашето тело

Vesti +
Не е невообичаено да се чувствуваме летаргично после оброк. Ако ова чувство е присутно понекогаш, нема причина за грижа, но доколку се јавува секој ден,...
+ЗдравјеМозаик

Еве кои три намирници не треба да ги јадете пред 10 часот

Vesti +
Ако сакате да бидете фит, постојат три намирници кои треба да се избегнуваат рано наутро, советуваат нутриционистите. Многу луѓе се борат со прекумерна тежина и...