Vestiplus.mk
Home » храна
+ LIFE Здравје

Лесен начин да се ослободите од негативните мисли: Трикот е во изборот на храна

Vesti +
Ако сте еден од оние кои се чувствуваат депресивно овие денови, што не е невообичаен проблем, време е да јадете почесто риба и морска храна,...
+ Здравје

Еве која храна не треба да ја внесувате на празен стомак

Vesti +
Јогурт, колачи и кафе, повеќето луѓе го започнуваат денот со оваа храна. Покрај тоа што често го прескокнувате појадокот, има храна што не се препорачува...