Vestiplus.mk
Home » битола
+ МАКЕДОНИЈА

Кондовски: Битола ќе добие современа противпожарна заштита

Vesti +
Интегрален текст од изјава на кандидатот за градоначалник, Христо Кондовски: Почитувани сограѓани, Битола ќе добие современа противпожарна заштита по теркот на модерните европски градови. На...
+ МАКЕДОНИЈА

Кондовски: Заокружи 12 за победа на Битола уште во првиот изборен круг !

Vesti +
Интегрален текст од изјава на кандидатот за градоначалник, Христо Кондовски: Почитувани мои сограѓани, Драги битолчанки и битолчани, Денес заедно ја заокружуваме една од најпрогресивните и...
+ МАКЕДОНИЈА

Пронајдени гранати на „Тумбе Кафе“ во Битола

Vesti +
На 13.10.2021 во СВР Битола било пријавено дека на трибина на Градскиот стадион „Тумбе Кафе“ во Битола биле пронајдени артилериски гранати. Гранатите биле безбедно подигнати...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Кондовски: Обезбедуваме урбан и рурален развој за секоја микро средина во Општина Битола!

Vesti +
Развојот на нашата Битола мора да допре до секоја општествена пора, до секој наш сограѓанин – независно дали живее во центарот на градот, во некоја...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА

СДСМ победува во Битола, открива анкетата на агенцијата Стратум Р&Д напрачана од “Макфакс.

Vesti +
На прашањето “Која партија сметате дека ќе победи на претстојните локални избори”, 34 % од испитаниците одговориле СДСМ, 25,1 % се изјасниле ВМРО – ДПМНЕ,...
+ МАКЕДОНИЈА

Во Клиничката болница во Битола ставен во употреба нов апарат SPECT-CT гама камера

Vesti +
Министерот за здравство д-р Венко Филипче денеска ја посети Клиничката болница во Битола. Во рамки на проектот „ Меѓународна агенција за атомска енергија од Виена“,...
+ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Граѓанска трибина во Битола „Најдоброто за нашата општина“ во 20.00 часот

Vesti +
Денеска 23.07.2021 (петок) со почеток во 20.00 часот во Битола (Ракометно игралиште кај Градски парк) ќе се одржи граѓанска трибина под мотото „Најдоброто за нашата...
+ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Трибината во Битола ќе се одржи во петок, СДСМ останува заедно со граѓаните, ја креираме најдобрата понуда за секоја општина

Vesti +
Вечерашната трибина,, Најдоброто за нашата општина” која вечерва требаше да се одржи во Битола се одложи поради временски неприлики и интензивни врнежи од дожд. Трибината...