Познатиот руски астролог Павел Глоба тврди дека двата знака од Зодијакот во март ќе имаат повеќе среќа од сите други кога се во прашање финансиите и парите.

Имено, тој истакнува дека материјалниот аспект од нивниот живот ќе биде многу нагласен, а во позитивна смисла, во текот на првиот пролетен месец и дека може да очекуваат неочекувани придобивки.

Овен
Секоја работа што ќе ја преземе овој хороскопски знак ќе вроди со плод и ќе донесе одлични резултати.

Во март многу пари ќе ви „паднат“ во раце, а најверојатно изворот ќе биде некој друг, односно нема сами да ги заработите.

Тоа може да биде отплата на неочекуван долг, наследство од далечни роднини, добивка на лотарија, скап подарок или нешто од тој тип.

Стрелец
Стрелците ќе можат да го монетизираат своето хоби и ќе имаат можност да го претворат во вистински, профитабилен бизнис. Ова може да биде вашата работа од соништата, која ќе ви донесе подобра заработка, но и повеќе радост.

Стрелците кои се исклучително вредни и веќе повредуваат големи суми пари, имаат можност во март да соберат вистинско богатство.

Затоа искористете ја секоја прилика и воспоставете важни познанства – сето тоа ќе ви се исплати, пишува порталот „Киров“.

Риби
Тамара Глоба, уште еден познат руски астролог, инаку поранешната сопруга на Павел Глоба, изјавила дека во месец март Рибите ќе имаат најмногу среќа во севкупна смисла.

Ќе бидат придружени со високо ниво на енергија, ќе имаат многу самодоверба и ѕвездите им ги отвораат сите патишта.