Ограбена аптека во центарот на Скопје
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Ограбена аптека во центарот на Скопје

Синоќа во 20.39 часот во полицијата во Скопје било пријавено дека во аптека на подрачјето на Центар, едно лице со закана од вработената одзело пари, велат од МВР:

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Можеби ќе ве интересира...

Маричиќ на 24: Седиштето на ВМРО-ДПМНЕ е во Будимпешта, не во Скопје, од таму ги добиваат сите насоки

В+

Полицијата фати крадец на дело, одземеното вратено на сопственикот

Vesti +

Пенов: Каде е бугаризацијата? Македонија има неколку победи после ветото!

Vesti +

Премиерот Ковачевски ќе присуствува на настани по повод националниот празник – Ден на настава на турски јазик

Vesti +

Починаа 19 лица, троцифрен број на новозаразени

В+

Короната коси: 21 починат, троцифрен број на заразени – каде е најкритично?

Vesti +