Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Од дождот нема дерман – Метеоролозите најавуваат невреме и за претстојниот продолжен викенд

Во следните два дена во претпладневните часови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи.

Во сабота се очекува на повеќе места да биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурите ќе бидат во постепен пораст.

Можеби ќе ве интересира...

Заврши владината седница, донесени серија важни одлуки

Vesti +

119 санкции за возење под дејство на алкохол

В+

Каква е состојбата на патиштата?

Vesti +

Средба на министерот Оливер Спасовски со амасадорката на Р.Србија, Н.Е. Невена Јовановиќ

Vesti +

Нова владина одлука- се спречува злоупотребата на службени возила

В+

СДСМ: 12% поголеми плати во образованието, СДСМ продолжува со покачување на платите

Vesti +